ʜᴏʟᴀʕ°ᴥ°ʔ
molly is painting her bedroom wall and the paint cost 24 $ how much dose the pant cost per quart
ɴᴏ ꜱᴘᴀᴍ......
ɪ ᴀᴍ ɢᴏᴅ.....xᴅ
Answers
Answered by
1
Answer:
refer to the attachment sister ....
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/dc9/27ecbd05dc98198e55b1936584f1939a.jpg)
Answered by
2
1 Gallon = 4 Quarts
24 Gallon = 24 ✖ 4 = 96
For $ 3 per quart paint = 96 ✖ 3 = $ 288
For $ 6 per quart paint = 96 ✖ 6 = $ 576
For $ 48 per quart paint = 96 ✖ 48 =
$ 4608
For $ 96 per quart paint = 96 ✖ 96 =
$ 9216
I hope it is helpful for you
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d8b/a208ffda539c3b2daf8b9cd5a384bcc9.jpg)
Similar questions
English,
3 months ago
Geography,
3 months ago
Physics,
7 months ago
Computer Science,
7 months ago
Math,
1 year ago