10) The cost of 6 – kg of apples is Rs.400. At what rate per kg are the apples being so.
Answers
Answered by
0
Answer:
rupees 66.66
Step-by-step explanation:
divide 400 by 6
= 66.66
Answered by
1
we can find the cost of 1 kg apples by dividing 400 by 6 that is the cost of 1 kg or per kg apples and the answer is 66
Similar questions
Science,
4 months ago
English,
4 months ago
Psychology,
4 months ago
Math,
8 months ago
English,
1 year ago