12 Kg biscuits cost Rs.2676.What is the cost of 1 kg biscuits?
Answers
Answered by
2
223 rs
you can get it by dividing 2676 by 12
hope it helps
plz mark it as brainliest ✌
Answered by
2
Answer:
the answer is 223 rupess
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d95/33d9fe4a86d6b5df881fa14c8af3cf47.jpg)
Similar questions