Math, asked by lucyjolucyjo4108, 2 months ago

1kg apple is 110 rupees how about 3/
4 kg of apple

Answers

Answered by aditimishrashis
0

Cost of 1 kg of apple-110

Cost of 3/4 kg of apples-3/4×110=82.5

Hence cost of 3/4 kg of apples is 82.5

Please mark me as brainliest

Similar questions