2.
Find the cost price if
a. SP = 720, Profit = 12 1/2
%
Answers
Answered by
8
Answer:
Cost price would be rupees 640
Step-by-step explanation :
Cost price = (720 multiply by 100)/225/26 = 640
make me brainliest if helpful
Similar questions
India Languages,
3 months ago
History,
3 months ago
Biology,
6 months ago
Chemistry,
1 year ago
Math,
1 year ago