3. The cost of 2 kg of apples and 1kg of grapes on a day was found to be 160. After a
month, the cost of 4 kg of apples and 2 kg of grapes is 300. Represent the situation
algebraically and geometrically.
Answers
Answered by
1
Answer:
please make me as brainlist please
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d63/32b65e211b4e435bdf5f841648593dfb.jpg)
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d2c/0082527a6c75dc5eeecb6c48dbaab2cd.jpg)
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d08/a5a0c813cef4f8c6e6a1b1c5b7817ec0.jpg)
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d46/68249b9af0e896c323d0515a4c56af23.jpg)
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d49/82748c415bf049e2ce77615f297f7231.jpg)
Similar questions