52packets of 12pencil each ,cost ₹499.20.Find the cost of 65 packets of 10 pencils can we buy for ₹45.
Answers
Answered by
0
Answer:
we have total 52 pac of 12 pencil each
52*12=624 , total cost of pencil 449.20/624=0.80 per pencil.
65*10=650, total cost of pencil 520/650=0.80 per pencil
Explanation:
sorry for can we buy for ₹45.
i cant understand this .
i hope its help you
Similar questions