6 boxes cost Rs.90. What would be the cost of 10 such boxes ?
Answers
Answered by
1
Step-by-step explanation:
cost of 6 boxes= 90
Cost of 10 boxes= 10/6×90= 150
Hope this helps you
Answered by
3
6 bowls cost Rs. 90
So 1 bowl cost 90 /6 = Rs. 15
Cost of 10 bowls = 10 × 15 = Rs. 150
hello there
it's Aera from South Korea Have been with the BANGTAN Boys and the BLACKPINK
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d9e/32f95657f6387ed91fd5d6ab907450dc.jpg)
Similar questions
Math,
3 months ago
Math,
3 months ago
Math,
3 months ago
Math,
7 months ago
Social Sciences,
7 months ago
Social Sciences,
1 year ago