6liter of milk costs rs. 117 find the cost of 1 liter
Answers
Answered by
2
Answer:
Cost of 1 liter of milk = 117/6 = 19.5
Similar questions
Science,
4 months ago
Math,
4 months ago
Math,
9 months ago
India Languages,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago
Math,
1 year ago