A 4-litre jug of milk is priced at $4.15. Determine the unit price per L
please help I'm really behind lol
Answers
Answered by
0
Answer:
A 4-litre jug of milk is priced at $4.15. Determine the unit price per L
please help I'm really behind lol
Answered by
8
4 litre = $4.15
There the unit price will be,
$4.15/4 = $1.0375
Thus $1.0375 is the price of per litre of milk.
Similar questions