A 500g bag of pasta costs $0.82
A 2kg bag of the same pasta costs $3.30
Which bag is the better value for money?
Show your working.
Answers
Answered by
0
2 kg bag of the same pasta costs $3.30
better value of money
Similar questions
Social Sciences,
6 months ago
English,
6 months ago
Math,
6 months ago
English,
1 year ago
Business Studies,
1 year ago