Math, asked by wnaderlust07, 8 months ago


A vendor bought toffees at 6 for a rupee How many for a rupee must he sell to gain 209
A. 3
B. 4
C. 5
D. 6​

Answers

Answered by kajualam
0

Answer:

typing error

gain = 20% here

Step-by-step explanation:

hence option C correct

Attachments:
Similar questions