Math, asked by yashashahp, 1 year ago

actions and Decimals
If the cost of 5.4 litres of milk is # 104, find the cost of one litre of milk.

Answers

Answered by nameetjain86
0

#19.2 per litre

By using unitary method and round off

Answered by aamir42
2

19.3 liter per litre by using

Similar questions