answer it .........
Attachments:

Answers
Answered by
2
d=500m
s of a = 5m/s
s of b= 8m/s
t a=500/5=100
t b=500/8=62.5
100-62.5
=37.5 min
Answered by
0
They need more time and more distance they need more
Similar questions