Answer question number 32
Attachments:

Answers
Answered by
2
average =total income /total number of teachers
=10×3500+15×4000/25
=35000+60000/25
=95000/25
=38000
Similar questions
Social Sciences,
8 months ago
Social Sciences,
8 months ago
Physics,
8 months ago
Math,
1 year ago
Math,
1 year ago
Biology,
1 year ago