Answer the above question
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:
The ratio will be 5:80:100:540
Explanation:
The total heat will be 50+800+1000+5400
=850+1000+5400
=1850+5400
=7250 cal.
Answered by
0
Answer:
The ratio will be 5:80:100:540
Explanation:
The total heat will be 50+800+1000+5400
=850+1000+5400
=1850+5400
=7250 cal.
Similar questions
Math,
3 months ago
Chemistry,
3 months ago
Math,
4 months ago
Hindi,
4 months ago
Social Sciences,
1 year ago