Math, asked by yadavlanshi, 5 months ago

answer the questions above.​

Attachments:

Answers

Answered by suryawolverine17
0

Answer:

t=0,x=0

and

t=4,x=0

8-0 + |0+8|

16 m

for displacement

t=0,x=0

at t=12,x=0

displacement=0

therefore,

distance at 4 seconds = 8+8=16

displacement at end of 12=0-0=0

Similar questions