answer this if
you can
Attachments:

Answers
Answered by
0
Answer:
velocity = distance/time
for t= 3 sec to t=5 sec
total time = 3+4+5=12 sec
total distance= 12+16+20= 48
velocity= 48/12 = 4m/s
Explanation:
mark me as brainliest
Similar questions
India Languages,
2 months ago
Science,
2 months ago
Math,
2 months ago
Physics,
4 months ago
Hindi,
1 year ago