Math, asked by pandithariji6768, 8 months ago

Brenna is buying 4.25 feet of ribbon for $1.95 a foot. She determines the product of the two numbers to determine the actual cost of the length of ribbon. Which expression will result in the best estimate for Brenna to use to check her multiplication? 4 times 1 4 times 2 5 times 1 5 times 2

Answers

Answered by dashudashu1233
2

Answer:

122

Step-by-step explanation:

Brenna is buying 4.25

ribbon for $1.95

length of ribbon = 122

Answered by marbellavalle08
6

Answer:

4 x 2

Step-by-step explanation:

Similar questions