Math, asked by saritasingh17457, 7 months ago

C. What is the cost of
1. a pencil if 10 pencils cost 30?
2. an ice cream if 3 ice creams cost * 99.90?
3. 5 balloons if a balloon costs * 12.50?
4. half a kg of apples if 1 kg of apples costs * 120?​

Answers

Answered by Anonymous
14

Answer:

1. 3

2. 33.30

3. 62.50

4. 60

Step-by-step explanation:

Hope it helps

:-)

Similar questions