Carl bought 19 apples of 2 different varieties to make a pie. The total cost of the apples was $5.10. Granny smith apples cost $0.25 each and gala apples cost $0.30 each. How many of each type of apple did carl buy?
Answers
Answered by
0
Answer:
nothing is there to explain
Similar questions
Hindi,
6 months ago
English,
6 months ago
Chemistry,
1 year ago
English,
1 year ago
English,
1 year ago
CBSE BOARD X,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago