Math, asked by nitakalita452, 4 months ago

Cost of 1 kg sugar is ₹ 80. In ₹ 1000, a person can buy 25 kg rice. true or false?​

Answers

Answered by mrAdorableboy
6

\huge\green{\mid{\fbox{{คภรฬєг⤵}}\mid}}

False

he can't by 25 kg rice only in 1000 rupees it neeed 2000 rupees

\huge\fbox\red{hσpє}\huge\fbox\pink{ít}\fbox\green{hєlp}\huge\fbox\blue{yóû}

\huge\fbox{\red{\underline{mαrk \; mє \; вrαínlíєѕt  \; plєαѕє  ♥}}}

\large\bf{\underline\blue{❥thαnk \; чσu ♥♥}}

Answered by anupamsgpgi
3

Answer:

I don't know please sorry bye bye

Similar questions