Math, asked by Piukarak2019, 1 year ago

Deepa bought rice for ₹35.50.Flour for 52.50 and sugar for 18.how much money did she spend in all ?​

Answers

Answered by Ashu127654
8

So total spent =

35.50

+52.50

18.00

= 106.0o RS

Answered by jaishankarr60
4

rice=35.50

flour=52.50

sugar =18

add the answer will come

=106

Similar questions