Math, asked by roshanigupta58, 8 days ago

EXERCISE 8.3
1 score of pencils cost Rs. 12.50. How many pencils can be bought for Rs. 152 (1 score = 20).
20 oranges cost Rs. 16.80, find the cost of 15 rungo​

Answers

Answered by daniyaalladin7a13
0

Answer:

1 score of pencil cost is rupees 12.50 how much so you have to divide to help 51521 square is equals to 2021 10 cost 16.8 25 v e r and so I have to divide 16 point 80 divided by 15 may have to do it and then that both they had to decide that you have number have divide and have get the answer to how to add that said I think so

Similar questions