find CP when = SP = 630.30 and loss 4.5 %
Answers
Answered by
0
Answer:
Step-by-step explanation:
cp=sp*100/(100-L)
CP=(630.30*100) / (100-4.5)
CP=6330 / 95.5
CP=59.8
Answered by
2
hi dear
hopes its helps you
Attachments:

Similar questions