Find the answer of this question
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d00/81701a31f374f0e25b5044e074c5855e.jpg)
Answers
Answered by
4
46500 rupees is the answer
Step-by-step explanation:
hope it help you
Answered by
1
Answer:
Cost of a toy=₹775
So cost of 4 toys will be =₹775×4
₹3100 one packet contain 4 toys.So cost of 1 packet will be ₹3100
Now qn is to find 15 packet so if cost of 1 packet=₹3100
Cost of 15 packet = 3100×15
=₹46500
Step-by-step explanation:
plz mrk this as brainliest and follow me frnd
Similar questions
Business Studies,
3 months ago
Chemistry,
3 months ago
Hindi,
3 months ago
Social Sciences,
1 year ago