find the cost of 11/4kg.sugar,at,33/2perkg.
Answers
Answered by
0
Cost of 1 kg sugar = 33/2 Cost of 11/4 kg sugar =33/2. / 11/4 6
Answered by
1
cost can be obtained by multiplying
11/4×33/2
=363/8rs.
11/4×33/2
=363/8rs.
Similar questions