Formula V=2π(R+h)/T h=46000km h = 24hrs R=7320km...V=?
Answers
Answered by
1
Answer:
95
Explanation:
Similar questions
Political Science,
1 month ago
Hindi,
1 month ago
English,
2 months ago
Social Sciences,
2 months ago
English,
11 months ago
Business Studies,
11 months ago