GuYS please help with this question
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/dab/328a657e0492bb436fbe51651d8567de.jpg)
Answers
Answered by
2
Answer:
iii 23rupees
iv 100 packets
Step-by-step explanation:
4÷92=23
6÷600=100
just divide them
Answered by
1
Answer:
iii)Cost of 4kilo wheat=₹92
Cost of 1 kilo wheat =₹92÷ 4
=₹23
iv)No of biscuits in a packet=6
No of packets required to fill 600 biscuits=600÷6
=100
Similar questions