Haley bought 1.6 pounds of almonds for $13.20. How much did she pay per pound for the almonds?
please help
Answers
Answered by
1
Answer:
we have multiply the cost one pound with pounds taken
Similar questions
Social Sciences,
3 months ago
Math,
3 months ago
India Languages,
3 months ago
French,
8 months ago
Geography,
1 year ago
Math,
1 year ago