Math, asked by javierrodriguezgarci, 8 months ago

Haley bought 1.6 pounds of almonds for $13.20. How much did she pay per pound for the almonds?


please help

Answers

Answered by chahalshivam64
1

Answer:

we have multiply the cost one pound with pounds taken

Similar questions