help needed fast neded help
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/dbc/068bffba1b674c1b643d15c6d2c5d72b.jpg)
Answers
Answered by
2
Answer:
0.44$ is the cost of one orange
Answered by
0
Cost of one orange is 44 cents.
Cost = Amount - Change
= 10 - 7.36
= 2.64$
Cost per orange = total cost / number of oranges
= 2.64 / 6
=0.44$
thus, cost of one orange is 44 cents.
Similar questions