hey anyone answer this question
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d77/8077fc3d57eb1721d335d4062ddf9398.jpg)
Answers
Answered by
1
Answer:
- 4upon 8 ,5upon 8,6upon8
- one kg sugar will cost 25 rupees then 3kg sugar will cost 3×25=75
Step-by-step explanation:
hope this will helpful to ya
Similar questions
Math,
1 month ago
Math,
1 month ago
English,
2 months ago
Political Science,
10 months ago
English,
10 months ago
Social Sciences,
10 months ago