if 4 mangoes cost rs 100 cost of a score of mangoes?
Answers
Answered by
0
Answer:
u have not written the full question...
if cost of four mango is..100
4/100 = cost of each mango
than...,
multiply the cost of each mongo by the number of mango u need...
thanku
pls mark as brainlliest
Similar questions
Math,
3 months ago
Social Sciences,
3 months ago
Math,
3 months ago
English,
6 months ago
Environmental Sciences,
6 months ago
Biology,
1 year ago
History,
1 year ago