If 4 oranges cost ₹260, how much does 1 orange cost?
Answers
Answered by
1
Answer:
hope you liked my answer
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/de3/df0e52cc5f9783502a29a490287c9013.jpg)
Answered by
0
Answer:
COST OF 4 ORANGES: ₹260
FIND COST OF A ORANGE': 260÷4= 65
THUS, THE COST OF A ORANGE IS ₹65.
Step-by-step explanation:
MARK ME BRAINLIEST.
Similar questions
Math,
1 month ago
India Languages,
3 months ago
Math,
3 months ago
Chemistry,
11 months ago
Psychology,
11 months ago