Math, asked by rupalinpatil143, 4 months ago

If 7 ice creams cost 129. What does 1 ice cream cost?​

Answers

Answered by ananyaanuj2006
3

cost of 7 ice-cream is 129

cost of 1 ice-cream 129/7

18.42 Ans

Similar questions