If cheese is $4.40 per kilogramme, what should i pay for 200 games?
Answers
Answered by
0
given,
cheese =$4.40/kg
therefore u should pay for 200 grams = 4.40/1000×200
=$0.88
cheese =$4.40/kg
therefore u should pay for 200 grams = 4.40/1000×200
=$0.88
Similar questions