if the cost 27\5 litre of milk is rupees to 145\4.find it's cost per litre
Answers
Answered by
3
Step-by-step explanation:
plzzz give me brainliest ans and plzzzz follow me
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d27/ff221c6e41e507cb65deeb5a4724d000.jpg)
Similar questions
Math,
7 months ago
English,
7 months ago
Math,
7 months ago
Math,
1 year ago
Social Sciences,
1 year ago