If the cost of 12 banana is rupee 24 then the cost of 8 bananas will be
Answers
Answered by
2
there fore, for 8 bananas cost is 16 rupees
hope it helps....
Attachments:
![](https://hi-static.z-dn.net/files/d94/2d19bbc10985741bd4e974a957bb05c1.jpg)
Similar questions
Accountancy,
7 months ago
Math,
7 months ago
English,
1 year ago
History,
1 year ago
Math,
1 year ago