if the cost of 12 cans of juice is 420,the what will be the cost of 4 cans of juice?
Answers
Answered by
2
Answer:
Cost of 12 cans = 420
Cost of 1 can = 420 ÷ 12
Cost of 4 cans =
= 140
Answered by
0
12 cans = 420 rupees
4 cans = ?
4 * 420/12
= 140 rupees
hope this helps you
Plz mark this ANSWER as brainliest
Similar questions
CBSE BOARD X,
6 months ago
Math,
6 months ago
Economy,
1 year ago
English,
1 year ago
Chemistry,
1 year ago