if the cost og 1kg patatoes is 20 rs what will the cost of 1/4 part of patatoes
Answers
Answered by
0
Answer:
the cost is rs 5.. it simple
Answered by
0
Answer:
the answer is 5 rupees
Step-by-step explanation:
the cost of 1 kg of patato = 20rupees
the cost of 1/4 part of patato = 20/4
=5 rupees
Similar questions
Math,
2 months ago
Computer Science,
2 months ago
Accountancy,
2 months ago
Math,
5 months ago
Science,
5 months ago
Social Sciences,
1 year ago