(ii) Due to increase in the price of rice of Rs 1, Nutubabu can purchase 1
kg of rice more for Rs 600. What was the old price of rice per kg?
Answers
Answered by
0
Answer:
the answer is 5000 because of price
Similar questions
Math,
2 months ago
English,
2 months ago
Science,
2 months ago
Social Sciences,
4 months ago
Science,
4 months ago
Psychology,
11 months ago