In a apple store 2Kg of apple costs 20$ Tom buys 20Kg so how much should he give money?
Answers
Answered by
1
Answer:
400$
Step-by-step explanation:
Cost of 2kg apple = 20$
Cost of 20kg apple = 20$ x 20
=400$
Similar questions
Math,
1 month ago
English,
2 months ago
Hindi,
2 months ago
Social Sciences,
11 months ago
Chemistry,
11 months ago