its urgent plzzz helppp
Attachments:

Answers
Answered by
0
Let the CP be x
75+x% of 75=100
7500+75x=10000
75x=10000-7500
x=2500/75
=33.3% Gain
75+x% of 75=100
7500+75x=10000
75x=10000-7500
x=2500/75
=33.3% Gain
Similar questions