Math, asked by ybellearci2018, 8 months ago

jaysie went to the cake house, she ordered 8 slices of cake for takeout. how much wii she pay if a cake cost 15? step step answer

Answers

Answered by kavithabalaji
0

Answer:

120 Rs

Step-by-step explanation:

1 slice of cake is 15 Rs

8 slice of cake is ? Rs

multiply 15 × 8

15×8=120

jaysie will pay 120Rs

Similar questions