Math, asked by Enzo2630, 1 year ago

Laxman bought 100 kg apples at ₹60 perkg he sold 25 kg at ₹75 per kg next 25 kg at ₹90 per kg and next 25 kg at ₹50 perkg at what r
ate should he sell the rest of apples to make overall profit of 20/

Answers

Answered by mallickaditya33
1

Answer:snubs bbzjcabeatbox wicked

Step-by-step explanation:

Similar questions