mangoes are sold at ₹23 integer 4/5 per kg .find the cost of 5kg of mangoes
Answers
Answered by
2
Step-by-step explanation:
mangoes are sold at 23 rupees per kg the integers should be e455 the cost of 5 kg of mangoes we should multiply 23 ×4 by 5=92 by 115
Answered by
0
Answer:
I want answers 81162 83566 I'm so glad
Similar questions