Math, asked by rinky0362, 11 months ago

Mr Nixon ears 12.560 per month. He saves half of this amount.
the saves the same amount for 10 years, how much money
would he save?​

Answers

Answered by sujalkumar1310
2

Answer:

answer is 753.6

Step-by-step explanation:

amt he earns- 12.569

amt he saves i.e half he earns = 6.280

thereFORE ATQ

he saves same for 10 yrs so

6.280 X 10 months

also 10 monts = 120 months

so 6.280 X 120 = 753.6

ANSWER = 753.6

Maybe i am right

Similar questions