My mother went to the market. She bought rice for 225.50, tea for 42.75 and
sugar for 128.80. How much money did she spend in all?
Answers
Answered by
4
Answer:
397.05
Step-by-step explanation:
Rice = 225.50
Tea = 42.75
Sugar = 128.80
So,
225.50 + 42.75 + 128.80
= 397.05
Similar questions
Computer Science,
3 months ago
Computer Science,
3 months ago
Math,
3 months ago
English,
8 months ago
Hindi,
8 months ago
English,
1 year ago