Please answer......
Attachments:

Answers
Answered by
5
Answer:
If l = 2 and n = 3 for any atom then maximum number of electron is:
Attachments:

Answered by
14
➤ Answer :-
Population decreased :-
25000 - 24500
= 500
Population decreased from 500 people
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Percentage of the population decreased
The population decreased by 20% .
Similar questions
Hindi,
5 months ago
Math,
5 months ago
English,
5 months ago
English,
10 months ago
Science,
10 months ago
Political Science,
1 year ago
Political Science,
1 year ago