please answer by solving
Attachments:

Answers
Answered by
0
Step-by-step explanation:
speed = 90× 5/18= 25 m/s
Distance= platform+train=200+200= 400 m
time= Distance/ speed
= 400/25
= 16 sec
Answered by
0
Answer:
hope it help for you
pls mark me brainlist
Attachments:

Similar questions